m

Interjero – eksterjero sprendimai

Drobės g. 73b, LT-45183 Kaunas

I-V: 7:30-16:00

Top

KALKAKMENIS

Dėl gerų mechaninių savybių kalkakmenis nuo seno buvo naudojamas ypač svarbiuose pastatuose ir vietose: dekoratyviniams kapiteliams, kolonoms, karnizams, baliustradoms ir kitiems architektūros elementams. Didingi pastatai yra išlikę iki šių dienų, o dekoro elementai žavi turistus ir šiais laikais.

Tam tikros kalkakmenio rūšys gali būti naudojamos ventiliuojamų fasadų apdailai šiaurės klimato šalyse. AKMI turi didelę ventiliuojamų fasadų įrengimo patirtį. Gilios žinios apie natūralaus akmens rūšis leidžia mums parinkti ne tik gražiausią, bet ir tinkamiausią akmenį Jūsų projektui.

Kalkakmenio rūšys

Limestone AKMI facade

Architektūros elementai iš kalkakmenio

Kalkakmenis dažniausiai naudojamas eksterjero dekoratyviniams elementams gaminti. AKMI gali pagal individualų užsakymą pagaminti ir Jūsų projektui pritaikyti bet kokį architektūrinį elementą iš įvairių akmens rūšių. Gamyboje naudojamos tiek tradicinės, tiek inovatyvios akmens apdirbimo technologijos, galimi įvairūs paviršiaus apdirbimo būdai.

Glaudžiai bendradarbiaudami su architektais ir statybininkais jau esame įgyvendinę daug įvairaus sudėtingumo užsakymų. Labai atidžiai stebime kiekvieną detalę, pavyzdžiui: briaunų ir gaminio galų užbaigimai, jungčių vietos, rašto tęstinumas, technologiškos detalių jungtys, paviršių nuolydžiai.

Kalkakmenio techninės charakteristikos

Tinkamiausias akmuo konkrečiam užsakymui parenkamas pagal natūralaus akmens tiekėjo nurodytas technines charakteristikas. Lauko akmens gaminiams keliami išskirtiniai reikalavimai.

Kalkakmenio spalvos

Kadangi kalkakmenio sudėtyje yra įvairių mineralų, jis būna įvairių spalvų. Spalvų spektras varijuoja nuo pilkos iki rusvos, nuo šviesiai smėlinės iki tamsiai rudos, nuo raudonos, žalios, pilkos, mėlynos, juodos, geltonos iki rausvų ar oranžinių pastelinių atspalvių.

Kalkakmenio faktūra

Dauguma kalkakmenio rūšių yra grūdėtos struktūros. Juos sudarančių grūdelių dydis svyruoja nuo 0,001 mm iki matomų dalelių. Daugeliu atvejų grūdeliai yra mikroskopiniai, bet kai kuriose rūšyse matomos fosilijos, gyvūnų kiautų fragmentai.

Kalkakmenio paviršiaus apdirbimai

Labiausiai paplitęs kalkakmenio paviršiaus apdirbimo būdas yra šlifavimas. Ji atspindi šviesą, tačiau blizga mažiau nei poliruotas. Paviršius yra lygus. Atliekama daug kitų paviršiaus apdailų: poliravimas, smėliavimas, apdaila vandens srove, bučardavimas, skaldymas. Šiuolaikinių akmens apdirbimo įrengimų dėka galime atlikti frezuotus, smėliuotus raštus ant plokščių ir lenktų akmens paviršių.

Jura-aqua
Jura Sandblasted
Jura Polished
Jura Honed-c120
Jura Honed-c60
Jura Honed-c30

Gaminiai iš kalkakmenio

0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę