KALKAKMENIS
Dėl gerų mechaninių savybių kalkakmenis nuo seno buvo naudojamas ypač svarbiuose pastatuose ir vietose: dekoratyviniams kapiteliams, kolonoms, karnizams, baliustradoms ir kitiems architektūros elementams. Didingi pastatai yra išlikę iki šių dienų, o dekoro elementai žavi turistus ir šiais laikais.
Tam tikros kalkakmenio rūšys gali būti naudojamos ventiliuojamų fasadų apdailai šiaurės klimato šalyse. AKMI turi didelę ventiliuojamų fasadų įrengimo patirtį. Gilios žinios apie natūralaus akmens rūšis leidžia mums parinkti ne tik gražiausią, bet ir tinkamiausią akmenį Jūsų projektui.
Kalkakmenio rūšys
Architektūros elementai iš kalkakmenio
Kalkakmenis dažniausiai naudojamas eksterjero dekoratyviniams elementams gaminti. AKMI gali pagal individualų užsakymą pagaminti ir Jūsų projektui pritaikyti bet kokį architektūrinį elementą iš įvairių akmens rūšių. Gamyboje naudojamos tiek tradicinės, tiek inovatyvios akmens apdirbimo technologijos, galimi įvairūs paviršiaus apdirbimo būdai.
Glaudžiai bendradarbiaudami su architektais ir statybininkais jau esame įgyvendinę daug įvairaus sudėtingumo užsakymų. Labai atidžiai stebime kiekvieną detalę, pavyzdžiui: briaunų ir gaminio galų užbaigimai, jungčių vietos, rašto tęstinumas, technologiškos detalių jungtys, paviršių nuolydžiai.
Kalkakmenio techninės charakteristikos
Tinkamiausias akmuo konkrečiam užsakymui parenkamas pagal natūralaus akmens tiekėjo nurodytas technines charakteristikas. Lauko akmens gaminiams keliami išskirtiniai reikalavimai.
Kalkakmenio spalvos
Kadangi kalkakmenio sudėtyje yra įvairių mineralų, jis būna įvairių spalvų. Spalvų spektras varijuoja nuo pilkos iki rusvos, nuo šviesiai smėlinės iki tamsiai rudos, nuo raudonos, žalios, pilkos, mėlynos, juodos, geltonos iki rausvų ar oranžinių pastelinių atspalvių.
Kalkakmenio faktūra
Dauguma kalkakmenio rūšių yra grūdėtos struktūros. Juos sudarančių grūdelių dydis svyruoja nuo 0,001 mm iki matomų dalelių. Daugeliu atvejų grūdeliai yra mikroskopiniai, bet kai kuriose rūšyse matomos fosilijos, gyvūnų kiautų fragmentai.
Kalkakmenio paviršiaus apdirbimai
Labiausiai paplitęs kalkakmenio paviršiaus apdirbimo būdas yra šlifavimas. Ji atspindi šviesą, tačiau blizga mažiau nei poliruotas. Paviršius yra lygus. Atliekama daug kitų paviršiaus apdailų: poliravimas, smėliavimas, apdaila vandens srove, bučardavimas, skaldymas. Šiuolaikinių akmens apdirbimo įrengimų dėka galime atlikti frezuotus, smėliuotus raštus ant plokščių ir lenktų akmens paviršių.