m

Interjero – eksterjero sprendimai

Drobės g. 73b, LT-45183 Kaunas

I-V: 7:30-16:00

Top

TRAVERTINAS

Travertinas yra amžinos ir subalansuotos prabangos simbolis. Nuo seniausių laikų jis naudojamas architektūroje, todėl asocijuojasi su elegancija, šiluma ir rafinuotumu. Šis akmuo stebina savo universalumu. Sienų, grindų apdaila, masyvo stalai, laiptai, židinio apdaila – gaminiai iš travertino visada atrodo jaukiai ir niekada – vienodai.
Dėl istorinio paveldo apie travertiną galima būtų galvoti tik kaip apie akmenį, tinkantį senovinio pobūdžio namams, tačiau taip visiškai nėra. Travertino akmuo tinka ir modernaus stiliaus erdvėms. Architektai, dizaineriai renkasi travertiną ne tik dėl jo unikalių estetinių savybių, bet ir dėl įvairių formų ir dydžių.
AKMI gali pasiūlyti visus travertino pavidalus Jūsų idėjai įgyvendinti: nuo didelių travertino plokščių iki mozaikinių plytelių. Daugybė travertino spalvų ir rūšių, nepamirštant daugybės apdailos priemonių, kuriomis jį galima praturtinti ir pagražinti.

Travertino rūšys

TRAVERTINO PJOVIMO KRYPTIS

Labai svarbus aspektas kalbant apie travertiną yra pjovimo kryptis. Vein cut ir cross cut – šie du terminai reiškia pjūvio kryptį, kuria travertino blokas yra supjaustytas: skersinio travertino atveju pjūvis yra lygiagretus sluoksniavimuisi, o kai travertinas supjaustytas gyslomis, pjūvis yra statmenas sluoksniavimuisi.

Priklausomai nuo pjovimo krypties galutinis rezultatas yra labai skirtingas. Toks skirtingas, kad leidžia manyti, jog tai yra dvi visiškai skirtingos medžiagos, net jei jos gautos iš to paties bloko. Istoriškai labiausiai paplitęs travertinas yra pjaustytas gyslomis. Pjaunant šiuo būdu, gaunama travertino plokštė su ryškiomis ir aiškiomis juostomis. Tai kalkakmenio nuosėdos, geologinių epochų eigoje nusėdusios viena ant kitos.

Vis dažniau naudojamas ir statmenas travertino pjovimas: šiuo atveju sluoksnių nematyti, o vietoj gyslų yra vadinamoji „nuvolature“, t. y. šviesūs ir tamsūs debesėliai.

Travertine table

TRAVERTINO PAVIRŠIAUS APDIRBIMAS

Marmuro ir travertino paviršių užpildymas yra neatsiejama natūralaus akmens apdirbimo dalis. Tai daroma higienos, estetiniais sumetimais arba siekiant padidinti medžiagos ilgaamžiškumą. Dažniausiai pasitaikantys travertino užpildymo variantai, išsiskiriantys efektyvumu ir galutinio rezultato kokybe:

Akmuo sienoms

Akmens spalvos cemento užpildas

Naudojamas tiek vertikaliems, tieks horizontaliems apdailos elementams. Travertino struktūra tampa mažiau išraiškinga.

Akmens spalvos poliesterio mastikos užpildas

Naudojamas horizontaliems paviršiams (pvz., grindims), kur reikalingas didesnis mechaninis paviršiaus atsparumas.

Skaidrus poliesterio dervos užpildas

Naudojamas norint užglaistyti travertino skylutes dėl mechaninių savybių, bet išsaugoti natūralią spalvą ir akmens struktūrą.

Šie užpildai visada derinami su mechaniniu paviršiaus apdirbimu (pvz., šlifavimu arba poliravimu).
Svarbu nepamiršti, kad travertino skiriamasis bruožas – netaisyklinga ir porėta tekstūra. Atvirų porų travertino apdaila yra labai gražus sprendimas, tačiau, norint išsaugoti pirminę jos būklę, reikės reguliarios priežiūros. Įrenginėjant natūralaus akmens apdaila, nesvarbu, ar tai būtų atvirų, ar uždarų porų medžiaga, visada rekomenduojama naudoti kokybiškas priežiūros priemones, kad medžiaga laikui bėgant išliktų nepakitusi.

GAMINIAI IŠ TRAVERTINO

0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę